2017.01.11.

Pluszt vinnél a párkapcsolatodba? 3 dolog, amit nem tudtál a tangóról

Sokan mondták már neked, hogy ha valóban ápolni akarod a párkapcsolatodat, akkor figyelj oda az érzékeny és figyelmes kommunikációra. Azonban tudtad, hogy mindezt szavak nélkül is megteheted? Extra trükkök nélkül. Tekints be a tangó legmélyébe, azaz a partnerek közti kapcsolatba.

Jókedv és harmónia.
Ha egy tangózó párost nézel, szinte biztos lehetsz benne, hogy e két jellemzőt fel fogod fedezni bennük.
A tangó számodra viszont csak egy ismeretlen táncfajta. A legnagyobb kihívás pedig mindig is az ismeretlennel való találkozás volt.

Megismerkedni vele vagy sem?
Az ismeretlen iránti vágy néha erőteljesen hajt, hogy akár új akár a hétköznapi dolgok mélyebb megismeréséhez juthass.

De vajon mi is valójában az argentin tangó? Egy tánc? Egy tudomány, művészet, vagy egy megszokottól eltérő sport?

A tangó legmélyét fotón nem lehet visszaadni. Egyedül csak a tangóórákon tanulhatod meg.
A tangót ráadásul mindenki másképp éli meg.

Van, akinek a szenvedély, az érzelmek kifejezése; van, akinél a játékosság a domináns. E komfortérzések alapozzák meg a táncélményt.

Hogyan lehet pozitív hatással a tangó a párkapcsolatodra?

Van, aki csak pár hónapja tangózik és néhány figurát ismer. Van, aki már évek óta és rutinos.

Azonban abban egyetértenek, hogy a tangózás során a partnerükre figyelhetnek. A tangó a szabadság tánca. A szabadsága akkor kel életre, ha megtöltitek a saját érzéseitekkel, gondolataitokkal.

Segít önmagad megismerésében

Önismereti tréningek és coaching technikák jelentős része foglalkozik a szavak nélküli kommunikációval.
Mit tennél, ha a következő napokban egyáltalán nem szólalhatnál meg, és szavakkal nem kommunikálhatnál?

A tested egésze venné át az önkifejezés feladatát.

E szokatlan, megszokottól eltérő szituációban kinyílnak az érzékek. Őszintébb lesz az ember. És meglepő figyelemmel és figyelmességgel tud egyik ember a másik felé fordulni. Ráadásul új, addig ismeretlen tulajdonságok is felszínre törnek.

Önmagad megismerése hozzájárul a párkapcsolat mélyebb kommunikációjához.
Mindezt „csupán egy táncnak” köszönheted.

Segít a partnered megismerésében

Amellett, hogy a tangó a testtudat fejlesztésével karban tartja a testet is, és egy kiegyensúlyozott mozgásformával jó hatással van a testre; szavak nélküli párbeszédet képvisel.

A szavak nélküli párbeszéd megtestesítője lett.
Ahol az éles, vagy rosszul megfogalmazott szavak helyett a mozdulatokkal jelzünk egymásnak.
Megszűnik minden és mindenki körülötted, csak te és a partnered fog létezni.

Mivel a tangó improvizatív mozgásforma, ezért klisék helyett ötleteket kapsz egy tangóórán, hogy miként vezesd a partneredet, vagy hogyan légy részese e folyamatnak.
Minden perc egy problémamegoldás. Figyelsz önmagadra, a párodra, a környezetedben táncoló párokra, és e folyamatos fejlesztésnek hála jobban ráhangolódsz a másikra.

Egy örömteli közös élményként harmóniát teremt köztetek

A tangó által nyújtott élményeket csak ti fogjátok ismerni.
Egy közös titok.

A teljes ráhangolódás és önátadás közös titka.
A tangózás közös élményét éppen ezért az együttműködés öröme adja.
Egymással együttműködve, egymásra hangolódva vesztek részt egy közös élményben.

Nincs mérlegelés, izgulás, csak az ösztönös tánc. A partnerrel való harmóniakeresés élménye máshol nem tapasztalható izgalmat nyújt a számodra.

Amit máshol nem találsz meg. Kiemel a hétköznapokból és felüdít.

Ráadásul nemcsak a párod számít, de a zene is
A tangó csapatjáték.

Azonban nem feltétlen csak egyetlen párod lehet.
A másik csapattársad, akivel táncolsz; az a tangóhoz választott zene.
Hozzátehet a tangózás élményéhez.

A tangóórák minden percében ezt a többszörös élményt nyújtjuk neked, nektek. Pároddal együtt.
Itt megtanultok együtt mozogni, és az együttműködés új, izgalmas módjával találkozhattok. Kedvesebb élmény lesz a közös tangó, ha türelemmel megismeritek még jobban egymást. A ti tangótok a szívetekben születik meg.