2017.01.26.

Így ad önbizalmat számodra a további tánctanuláshoz az angol keringő

Már régóta kacsintgatsz a tánctanulás felé. Azonban kiindulásként mindenféleképpen valami „lightosabb” tánccal indítanál? A keringő kitűnő kezdet lehet. Kezdésnek mi viszont a bécsi helyett a kicsivel nehezebb angol keringőt ajánljuk. Ha úgy érzed ellentmondásokba keveredtünk, akkor ismerd meg az érvünket és tudd meg, miért ajánljuk pont ezt. 

 

Miből is kell kiindulni az esetedben?

Eddig kimaradt az életedből a tánctanulás. Vagy igencsak régen volt az a bizonyos és emlékezetes szalagavató (aminek a tánclépéseiből már egyet sem tudnál felidézni).  Viszont szeretnél megismerkedni a tánc jótékony hatásaival, és jól érezni magadat.

Nos, kiindulásképpen lehet, nem épp a tangóval kellene kezdened.
De mégis melyik táncot válaszd kezdésnek?

Sokan fogják a keringőt javasolni a számodra. Ez alól mi sem vagyunk kivételek.
Kezdő lépésnek valóban a keringő lehet számodra ideális. Azonban 10-ből 8 ember egészen biztosan a bécsi keringőt ajánlaná a számodra.
Mi nem tartozunk közéjük.

De vajon miért ajánljuk a bécsi helyett az angol keringőt kezdő táncnak?

A keringő lépéseit a legkönnyebb megtanulni a jelenkori táncok közül.
Azonban a lépések megtanulása még nem elegendő. Ahhoz, hogy a tánc lendületét, és magával ragadó bizsergését is érezd, nagyon sok apró részletre is gondos figyelmet kell szentelni.

Habár a bécsi keringő is megteheti kezdésnek, az angol keringő olyat is nyújt, amit a bécsi nem.

Az angol keringő Amerikából származik, és az angolok alkották meg modern formáját. A bécsi keringő utódja az idők folyamán a megnövekedett fordulásokból következően változott, és az ütem végén már zárták a lábakat.

A lágy, szentimentális zenére táncolt koreográfiák ritmikusan lendülő mozdulatokat tartalmaz. Az angol keringő a legharmonikusabb standard tánc. Lassú és egyenletesen lendülő, térben haladó fordulómozgásokból áll és a törésmentes lépések uralják a táncparkettet.

Sokan a táncok “királynőjének” nevezik.
Azonban lényegesen lassabb, mint a bécsi keringő.

 

Épp lassúsága miatt nehezebb

Lehet azt gondolod, ha az angol keringő lassabb, biztosan könnyebb is táncolni. Pedig egyáltalán nem.
Lassan táncolni mindig nehezebb.

A lassabb zenét ki kell tölteni. Más mozdulatokat követel meg, és jobban igénybe veszi a lábizomzatot.
A párosnak viszont folyamatosan szükséges megtartania az egyensúlyt.
Igen, a hölgyeknek mindezt magassarkúban szép kivitelezni.

 

Miért ajánljuk mégis az angol keringőt?
Mert, ha a táncok királynőjét elsajátítód, olyan önbizalommal fogsz rendelkezni, mely bármilyen más tánc előtt megnyitja számodra az ajtót.
Könnyűvel, de mégsem a legkönnyebbel kezdted. Mégis könnyedén megtanultad azt.

 

Igaz a mondás, az élet egy angol keringő. Amit eltáncolsz a sírig. Életed csak attól függ, hogy kivel táncolod végig. Tanulj meg nálunk angol keringőzni, és nyisd meg az ajtót a további lehetőségek előtt.